O firmie

Firma Pol-Met, producent Systemu Cichego Zamykania Airtic powstała w 1981r.
Od tego czasu, nieprzerwanie jako Firma Rodzinna zajmuje się produkcją akcesoriów meblowych.

Naszym celem zawsze była produkcja bardzo dobrych jakościowo produktów, które były jednocześnie pionierskimi rozwiązaniami.

Przez lata pracy, zgłosiliśmy kilkadziesiąt patentów. Przełomowym wydarzeniem w działalności firmy, było opatentowanie w 2005r amortyzatora, który dał początek serii produktów Airtic.

Wraz ze wzrostem popularności tego produktu postawiliśmy skupić produkcję na systemach, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania mebli.
Stąd też, zaraz po opracowaniu amortyzatora do szafek, pojawił się pomysł spowalniacza do szuflad i następnie podnośnika do frontów wyposażonego w funkcję cichego zamykania.

Nazwa Airtic, którą markowane są nasze produkty wywodzi się od słów Air /powietrze/ i Pneumatic /pneumatyczny/
ponieważ funkcjonowanie produktów opiera się na zasadzie sprężonego powietrza.

Warto jeszcze podkreślić, że całość procesu produkcji odbywa się w Polsce, z zastosowaniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008

Produkty zostały nagrodzone Godłem Teraz Polska w kategorii Najlepsze Produkty, a także zdobyły też liczne nagrody branży meblarskiej jak Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy Diament Meblarstwa.

Na jakość naszych akcesoriów wpływ ma również stałe monitorowanie procesu produkcji potwierdzone certyfikatem TUV Monitoring+Testing.

 

Pełna oferta naszej firmy znajduje się na stronie www.airtic.eu

 

 


Producent Airtic Professional:

F.P.H.U Pol-Met Kazimierz Kaszowski

Ul. Kraśnik 2
32-040 Wrząsowice
NIP 679-006-23-51

12/654-93-77
12/270-51-98